خانه / اخبار و رویدادها / برگزاری مجمع سرمایه گذاری مس سرچشمه

برگزاری مجمع سرمایه گذاری مس سرچشمه

برگزاری مجمع سرمایه گذاری مس سرچشمه

گروه بنگاه های اقتصادی – مجمع عمومی عادی سالانه به‌منظور ارائه گزارش عملکرد سال مالي منتهي به ۳۰ اسفند ۱۳۹۵شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه روز شنبه ۲۴تیرماه ۱۳۹۶ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، در این مراسم که با حضور مدیران صنعت مس و صاحبان حدود ۴/۷۵ درصد از سهامداران شرکت تشکیل شد، صورت‌های مالی شرکت شامل صورت سود و زیان، ترازنامه و گردش وجوه نقد و میزان سود سهامداران شرکت از سوي حضار تصویب شد.

ارجمندي، مديرعامل شركت سرمايه‌گذاري مس سرچشمه، در ابتداي سخنان خود اظهار اميدواري كرد: با توجه به اصلاح ساختارهاي صورت گرفته در شرکت های فرعی ، سود آوری کلیه شرکتهای مذکور در سال مالی ۱۳۹۶ افزایش یافته و همچنین با توجه به اقدامات اساسی صورت گرفته زیان شرکت های تولیدی معدنی مدوار و آلیاژ کار کرمان در سال مالی ۱۳۹۶ تبدیل به سود شود.

مديرعامل شركت سرمايه‌گذاري مس سرچشمه در گزارش خود، از شركت‌هاي تابعه سرمايه‌گذاري مس سرچشمه نام برد و بيان کرد: اين شركت‌ها در طول زمان به فراخور نياز تاسيس شده‌اند و هم‌اكنون به‌عنوان بازوهاي اجرايي هلدينگ به توانمندي فوق‌العاده‌اي درانجام كارهاي مختلف از قبيل خدماتي، مهندسي، صنعتي و معدني، عمراني، توليدي، پژوهشی و مالي و اقتصادي رسيده‌اند.

وی از اصلاح ساختار هلدينگ و درصد سهام برخی از شرکت‌های تابعه براساس سیاست‌های هلدينگ و موسسه صندوق بازنشستگی خبر داد .

ارجمندي وجود بیش از ۷۰ قرارداد جاری را از افتخارات اين شركت دانست و درخصوص اهم اقدامات صورت گرفته در سال گذشته اظهار کرد: میزان بهره‌وری در شرکت‌های معدنی با توجه به رشد ۳۰ درصدی عملیات اجرایی، افزايش داشته و همچنين نظام بودجه‌ریزی در شرکت ايجاد شده است.وي همچنين تصريح كرد: بازده دارایی‌های شرکت نسبت به سنوات قبل ۴۱ درصد افزایش داشته و وضعیت مالیاتی و بیمه ای شرکتهای منحله در سنوات قبلی تعيين تکلیف و تسویه شده است .

وي همچنين از راه‌اندازی سیستم نت در شرکت‌های ارفع‌سازان، آریا ناران و نوآوران خبر داد و در مجمع اعلام كرد: نوسازی و خرید ماشین‌آلات در شرکت‌های تابعه و تشكيل كميته برنامه‌ريزي راهبردي و انجام اقدامات لازم برای تهيه سند راهبردي شركت نيز از سال گذشته آغاز شده است.

ارجمندي همچنين در گزارش خود از جذب ۳۶ قرارداد جديد در شركت سرمايه‌گذاري و شركت‌هاي تابعه طي سالهاي ۹۳ الي ۹۵ خبر داد.

در ادامه نيز گزارش مالی شرکت قرائت و اعلام شد که سود تحقق یافته هر سهم در صورت‌های مالی اصلی ۷۴۳ ریال و در تلفیقی ۶۰۲ ریال بوده و همچنین (EPS) پیش بینی سود هر سهم جهت سال مالی ۱۳۹۶ در سامانه کدال ارائه شده است.

مدیر عامل سرمایه‌گذاری مس‌سرچشمه در ادامه گزارش خود تعهدات استراتژیک شرکت درسال ۱۳۹۶ را اعلام کرد و گفت : تدوین سند استراتژیک شرکت سرمایه‌گذاری، استقرار نظام ارزیابی عملکرد در سازمان و شرکت‌های تابعه، ایجاد یکپارچگی در سیستم‌های مالی، ایجاد نظام جامع آموزش هدفمند در هلدینگ و شرکت‌های تابعه، شناسایی دارایی‌های راکد و فعال کردن آنها، زمینه‌سازی برای ورود برخی از شرکت‌های تابعه به بورس از جمله اقداماتي است كه در راستاي تعهدات استراتژيك شركت صورت خواهد گرفت.

همچنین درخصوص تقسیم سود سهام مصوب شد مبلغ ۶۵۰ ریال به ازاي هر سهم بين سهامداران تقسيم گردد كه در اين راستا مديرعامل شركت اظهار اميدواري نمودند كه افزايش سرمايه شركت در سال مالي ۱۳۹۶ از محل مطالبات حال شده و سود انباشته صورت گيرد.

همچنین تعیین حسابرس و بازرس قانونی و تعیین روزنامه کثیرالانتشار از دیگر اقدامات این مجمع بود. بر این اساس (موسسه حسابرسی احراز ارقام ) جهت ادامه فعالیت مورد تایید اعضای مجمع قرار گرفت. علاوه ‌‌بر این روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به‌عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت معرفی شد.

همچنین ببینید

بیست و دومین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه

      بیست و دومین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه که به تشریح …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *