خانه / اخبار و رویدادها / موافقت با افزایش سرمایه ۴۰ میلیارد تومانی سرمایه گذاری مس سرچشمه

موافقت با افزایش سرمایه ۴۰ میلیارد تومانی سرمایه گذاری مس سرچشمه

 

 

روزنامه دنیای اقتصاد – آزاده حسینی: در مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری مس ایران با افزایش سرمایه ۴۰ میلیارد تومانی این شرکت و رسیدن آن به میزان ۲۰۰ میلیارد تومان موافقت شد.

در این مجمع که نمایندگانی از شرکت آتیه اندیشان مس و صندوق بازنشستگی مس به عنوان ناظر، سلطانی رئیس هیات مدیره و اسکندری معاون اقتصادی و سرمایه گذاری شرکت به ترتیب به عنوان رئیس و دبیر مجمع حضور داشتند، ارجمندی مدیرعامل شرکت به ارائه گزارش عملکرد شرکت پرداخت. ارجمندی اظهار کرد: در سال ۱۳۹۵ سرمایه شرکت ۱۶۰ میلیارد تومان بود و با بررسی های صورت گرفته و کسب مجوز از سازمان بورس درخواست افزایش سرمایه را داریم که در مجمع نیز با آن موافقت شد. وی تصریح کرد : این شرکت در سال ۱۳۶۶ با سرمایه اولیه ۱۰ میلیون تومان تاسیس و امروز با کار و تلاش فراوان به ۱۶۰ میلیارد تومان رسیده است. ارجمندی گفت: این شرکت در ۷ حوزه مختلف از جمله صنعت و معدن و خدمات فنی و مهندسی سرمایه گذاری کرده و در حال حاضر در ۲۰ شرکت بیش از ۵۱ درصد سهام این شرکت ها را دارد و تنها در۶ شرکت سهم کمتر از ۵۰ درصد را داراست. وی وضعیت شرکت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به اقدامات مثبتی که در شرکت صورت گرفته پیش بینی می شود امسال در مجموع بالغ بر ۲۰ درصد سودبین سهامداران تقسیم شود.

وی همچنین میزان NAV  هر سهم شرکت را برآوردی بین ۸۰۰ تا ۹۰۰تومان عنوان کرد. مدیرعامل شرکت همچنین میزان سودبرآوردی شرکت در سال ۱۳۹۵ را ۱۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تا ۹ماهه سال ۱۳۹۵ میزان ۸۰ میلیارد تومان آن محقق شده است. در سال ۱۳۹۴ این رقم ۶۳ میلیارد تومان بوده است.

در این همچنین نماینده ای از موسسه احراز ارقام به عنوان بازرس حضور داشت و ضمن تایید صورت های مالی شرکت با افزایش سرمایه موافقت کرد.

همچنین ببینید

بازدید شرکت‌های سرمایه‌گذاری و بورس از مس منطقه کرمان

        بازدید شرکت‌های سرمایه‌گذاری و بورس از مس منطقه کرمان اعضای هیأت‌مدیره …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *